Sestavení kola z krabice


Kola, kterou jsou expedována směrem k Vám jsou námi již zkontrolovaná a plně seřízená. Kvůli uskladnění do krabice nejsou namontovány tyto komponenty: řidítka nejsou připevněna do představce, přední kolo není upevněno ve vidlici, pedály nejsou namontovány v klikách a sedátko připevněné na sedlovce není zasunuté do rámu. 

Ke každému kolu budete mít přiloženy tyto věci:
- záruční list
- fakturu nebo daňový doklad
- nabíječku a 2 ks klíčů a baterii (v případě elektrokol) 


Co dělat, je-li zásilka poškozená


Při přebírání balíku od dopravce zkontrolujte, zda není krabice viditelně poškozená. V případě poškození krabice doporučujeme kolo ihned vybalit a zkontrolovat. Pokud objevíte nějaké poškození, proveďte bezodkladně s řidičem zápis o škodě, který bude sloužit jako doklad k uplatnění reklamace poškození kola způsobené přepravcem.

Pokud poškozenou zásilku převezmete a zjistíte poškození zboží až po odjezdu přepravce, neprodleně nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře (uvádějte prosím číslo balíku, číslo nákupního dokladu, co konkrétně není v pořádku a v neposlední řadě také kontakt přímo na sebe a fotodokumentaci poškozeného balíku). Náš pracovník Vás bude informovat o dalším postupu. Nenahlásíte-li škodu do 3 dnů od převzetí zásilky, je bohužel možné, že Vaše reklamace bude přepravcem zamítnuta.

POSTUP PRO SESTAVENÍ KOLA

Krabici opatrně otevřete, vyndejte veškerý obsah, který je volně přiložen a můžete kolo vyzvednout z krabice. Nyní vidíte před sebou své kolo s demontovaným předním kolem, řídítky, pedály a sedlem se sedlovou trubkou. V následujících řádcích se dozvíte, jak kolo zkompletovat. 

  1. PŘIPEVNĚNÍ ŘIDÍTEK DO PŘEDSTAVCE

Nejprve odšroubujte šrouby na představci (2 až 4 imbusové šrouby o velikosti 4-5). Řídítka nasaďte do představce a šrouby prozatím dotáhněte jen lehce, abyste mohli s řídítky manipulovat. Nyní nastavte správný úhel řídítek a dotáhněte všechny šrouby. Dotažení šrobů provádějte křížem, aby bylo rovnoměrné. Dbejte na to, aby byly všechny šrouby dostatečně utažené (většinou okolo 5-8 Nm - většinou utahovací síla je uvedena na představci), tím zabráníte uvolnění řídítek. Nesmí však dojít ke stržení závitu. 

Doporučeni:
karbonová řídítka dotahujte momentovým klíčem.

  1. NASAZENÍ PŘEDNÍHO KOLA

Z vidlice sejměte plastový kryt. Pokud je kolo vybaveno kotoučovými brzdami, vytáhněte rozpěrku mezi destičkami, do osy náboje vložte rychloupínák a přední kolo nasaďte na vidlici. Páčka rychloupínáku by vždy měla být na levé straně. Pomocí matky na pravé straně dotáhněte rychloupínací mechanismus. Páčku dotáhněte přiměřenou silou.

Pokud je kolo vybaveno pevnou osou, nasaďte nejprve přední kolo do vidlice, poté prostrčte pevnou osu skrz vidlicí i nábojem. Dotahujte, dokud není kolo plně staženo. Poté uzavřete páčkou k vidlici, nebo použijte momentový klíč, podle typu kola. 

Doporučení:
většina pevných os má na svém těle vyobrazené doporučené utahovací momenty pro použití momentového klíče. 

  1. NASAZENÍ SEDLA A SEDLOVÉ TRUBKY

Sedlovou trubku se sedlem zasuňte do rámu. Dejte si pozor na maximální možné vysunutí sedlové trubky, které je vyznačeno ryskou. Nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto rysku. Může dojít k závažnému poškození, na které se nevztahuje záruka. Když je sedlo ve správné výšce, stáhněte sedlovku objímkou na rámu, buď pomocí rychloupínáku, nebo imbusovým klíčem 4-6. 

Doporučení:
před nasazením sedlové trubky do rámu rám lehce promažte vazelínou.  

  1. INSTALACE PEDÁLŮ


Nejprve se ujistěte, který pedál je pravý, a který levý. Označení obvykle najdete nad závitem (L - levý a R - pravý) . Závit pedálu nejdříve namažte vazelínou, to vám později pomůže při demontáži pedálů. Pozor - levý pedál má obrácený závit. Když budete držet osu pedálu a zároveň točit klikami dozadu, pedál se krásně zašroubuje. Na závěr musíte pedál dotáhnout plochým klíčem č.15.

 

MÁTE HOTOVO. Přejeme spoustu zážitků a najetých kilometrů!

Pokud si s čímkoli nebudete vědět rady, zavolejte nám na infolinku +420 734 281 111 a my Vám rádi poradíme.

Tým XLIVE