Rock Shox Bottomless tokens 35mm

Kód: 9770
90 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Dálkové ovládání pro zamknutí vidlice RockShox.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vložky do vzduchové komory, tzv. Bottomless Tokens, se používají k úpravě velikosti vzduchové komory vidlice. Umožňují upravit chování vidlice při jízdě v terénu. Více tokenů znamená menší objem vzduchu v komoře a tím vyšší progresivitu pružení.

  • Bottomless token pro vidlice s průměrem vnitřních nohou 35mm: Pike A1/Lyrik/Yari/Boxxer B1
  • Prodej po 1ks


Použití:

Pokud se vám stává, že máte na vidlici nastavený správný tlak na svou váhu (podle tabulky) a přesto se pravidelně dostáváte v ostřejším terénu na doraz, není ideální přidávat na tlaku, protože se tím ochudíte o citlivost vůči drobným nerovnostem. Instalací bottomless tokenu (jednoho nebo i více) zmenšíte objem vzduchové komory a docílíte tím větší progresivity pružení. Laicky řečeno na konci kroku začne výrazněji "tuhnout". Při zachování stejné citlivosti v horní části chodu tak bude na konci chodu mnohem odolnější vůči propružení až na doraz.

Je to také skvělý nástroj pro těžší jezdce, kterým to umožní snížit celkový tlak ve vidlici, čímž si zvýší její citlivost, aniž by pak častěji "narazili" na doraz. Každá vidlice má daný maximální počet tokenů, který je do ní možné vložit. Před instalací si to zkontrolujte, abyste tento počet nepřesáhli.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náhradní díly
#sizes_table#: hidden

RockShox Tech Pills | Bottomless Tokens

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: